26 Mart 2008 Çarşamba

burç/ akrep ve yay

Evet ben tam bir akrep, yay ve yengeç karmasıyım...

Objektif olarak baktığımda kendime, gizemli konulardan hoşlanan (bu bir polisiye film de olabilir), kendi içinde bilmek ve öğrenmek ile ilgili huzursuzlukları olan, kırmızı ve moru seven, özgürlüğüne çoook düşkün, çok dağınıklıktan hazzetmeyen, bazen biraz zarar kendine zarar verecek kadar tutkulu, analitik tam bir akrep burcu;
neşeli, sosyal, sporu seven, hayvanlara bayılan, yine özgürlükçü, yaratıcılıktan-sanattan hoşlanan, tam bir yay;
ve evine çok düşkün ama gezmeyi de aynı derecede seven, gezip dönebileceği, saklanabileceği bir evi olmasını isteyen, fiziksel ve manevi güvenliğe saplantılı derecesinde önem veren tam bir yengeç burcuyum...
detayları aşağıda...

Akrep (Guneş Burcu)
Akrep olan kişiler ağzı sıkı, derin, içine kapanık, gizemli, iyileşmiş ya da yozlaşmış, vakur, anlaması zor, cesur, iradeli, ısrarlı, düşüncelerinde inatçı, yaratıcı, kendine güvenen, kendini kontrol eden (Belki tutkular haricinde) ve sessiz insanlardır. Spiritüel astrolog Isabel Hickey'ye göre tekamül etmemiş hiçbir ruh yükseleni Akrep burcu olarak doğmazmış. Bu büyük manevi güç veren bir yükselen Burçtur. Yüksek ve alçak benliklerin ölümcül savaş için geldiği savaş alanını temsil eder. Bu alanda yüksek ve ondan daha alçak olan ruh aynı hizada olmalıdır ve alçak olan önünde sonunda ölmeli ve Tanrıyı içinde bulunduran yüksek ruha itaat etmelidir. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal seviyelerin hepsi buna tabidir. Yüzeyde sakin görünürsünüz ama içerde çok duygusal olabilirsiniz. Dedikleri gibi "durgun sular derinden akar". Sessiz bir tip olma, başkalarının heveslerini/isteklerini bilme ancak kendinizinkileri hiçbir zaman onlara açmama eğilimindesiniz. Dedektifi ya da araştırmacıyı oynamayı seversiniz. Herşeyi bilmeniz gerekir, tüm nasıl ve nedenleri. Büyük bir kararlılığınız ve gücünüz var. Bu tüm rakiplerinizi hatta kendinizi bile yenmenize yeter. Kin, sahiplenme ve kıskançlık duygularını yenmelisiniz. Okültizm, ölüm, cinsellik veya iyileştirmeyle ilgili bir kabiliyetiniz, ilginiz, uğraşınız olabilir. Şeytan yada melek; kartal yada sürünen akrep olabilirsiniz. Öğrenmeniz gereken ders: Affetmek. Mars ve Plüton Akrep burcunu yönetir. Bu nedenle bu gezegenler haritanızda önemli rol oynarlar.

Yengeç (Ay Burcu)
Yengeç olan kişiler ortalamadan daha az canlı, sempatik, şefkatli, pasif, besleyici, alıcı, koruyucu, unutkan olmayan, değişken, psişik, duygusal, vazgeçmeyen/inatçı, utangaç, sessiz, duyarlı, haris ve ruhsal anlamda değişken olurlar. Bu burcu temsil eden yengeç gibi aynı anda hem önünüze hem de arkanıza bakma alışkanlığınız olabilir. Gelecekle tam anlamıyla yüzleşmek istemeyebilirsiniz. Her zaman geçmiş hakkında ve sizin arkanızdan iş çevirenler hakkında endişelenirsiniz. Hayatta sürekli şüphe içinde ve yampiri bir şekilde ilerlersiniz, Hiç bir zaman direk olarak ileri gitmezsiniz. Duyarlısınız ve kendinizi tehlikede hissettiğinizde kabuğunuza çekiliyorsunuz. Duygularınız kolay şekilde incinebilir. Hiç bir şey denmemiş olsa bile bazı şeyleri çok kişisel alglayabilirsiniz. Seyahatten hoşlanırsınız ancak dönebileceğiniz bir eviniz olduğunu bilirseniz. Güvenlik sizin için her şey demek. Fiziksel güvenlik rahat çalışma ortamıyla, duygusal güvenlik ise sizin için duygusal değeri olan tüm bağlar ve sahip olduğunuz şeylerle birlikte geliyor. Aslında her şeyi bu nedenle saklıyorsunuz. Duygusal önemi ve sizin için ifade ettikleri yüzünden. Bir kez bir şeye ya da birine bağlandığınızda kolay kolay gitmesine izin vermezsiniz. Hayata duygularınız yoluyla cevap veriyorsunuz, düşünerek değil. Ruhsal durumunuz dalgalar gibi gelip gidiyor. Öğrenmeniz gereken ruhsal ders: Ayırt etme (sınır çizme). Ay yengeç burcunu yönetir ve sizin haritanızda önemlidir.

Yay (Yükselen Burcu)
Yay olan kişiler idealist, hevesli, coşkulu, dini ya da agnostik, uzak yerlere, kültürlere veya düşüncelere meraklı, fiziksel olarak aktif, risk alan, sosyal, canlı, dışa dönük, felsefi, belki dogmatik, önyargılı, yüzeysel, hep daha iyisini arayan ve sürekli hareker halinde olan insanlardır. Yay burcu, Centaur, yarı insan yarı hayvandır. Belki siz de böylesiniz. Büyük hedefleriniz var ancak bununla beraber dizginleyemediğiniz arzularınız da var. Yıldızlara ulaşmaya da çalışabilirsiniz, hayvanlarla çamurda da yuvarlanabilirsiniz. Hayvanları, dışarı çıkmayı, sporu, kumarı, macerayı ve seyahati seversiniz. Konsantrasyon eksikliğiniz olabilir. Birçok tanıdığınız olabilir ancak birkaç arkadaşınız vardır. Derin ilişkiler yerine gündelik olanları tercih edersiniz. Çok acelecisiniz ve sürekli hareket halindesiniz. Her zaman daha iyisini arıyorsunuz. Nerede ve etrafınızda neler olduğunu görmek için yavaşlamıyorsunuz. Konuşkansınız ve lafı olandırmıyorsunuz. Açıksözlülüğünüz yüzünden idareci ve diplomatik olma eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Düşünceler sizin için çok önemli.Genellikle resmin bütünüyle çalışmaktan hoşlanıyorsunuz. Küçük detaylardan hoşlanmıyorsunuz. Çok yükseğe çıkabilir ya da çok derinlere inebilirsiniz. Hangisiniz seçeceksiniz? Öğrenmeniz gereken spiritüel ders: Sınırlı olma, kısıtlama (ve ertelemeyi bırakma).Jüpiter Yay burcunu yönetir ve haritanızda önemli bir yere sahiptir.

Hiç yorum yok: