5 Kasım 2008 Çarşamba

Kanarya Adaları'na gitmedik, o bize geldi :)))
Hımm burada kek yiyoruz sabah kahvaltısı olarak. Kendileri de yemeği çok seviyorlar, sanat gibi yani. ve onlara dedim ki "bizim obez ruhu klübümüze katılın" onlar da beynen bu klübe katıldılar.. Bu foto da kanıtı :)))))))
Bu iki enerjik, mutlu, etrafa gülücükler saçan bayan bize Kanarya Adaları'nda geldiler.hani erler ya, İtalyanlar, İspanyollar ve Türkler birbirine benzerler diye, evet çok doğruymuş :) Tabi tamamen olmasa da kültür olarak çok benzer algılarımız, düşünce şekillerimiz var..
Esmer, kıvırcık saçlı olanın adı Eli (Elizabeth) ve sarışın olanın ise Pauleta..

Bize gelen misafirlerden, bir akşam ülkelerine özel basit bir yemek yapmaları dışında hiçbir şey istemem..İster basit bir parti yemeği isterlerse salata, hiç farketmez..
Mesela aşağıdakiler kızlar tarafında epey uğraşılarak yapılmış birer parti yemeği/salatası diyebiliriz. Patatesli olanın ismi papas arrujadas ve sarımsak, maydanoz, sıvı yağ ve limon soslu. Diğer ise mojo cahario, bu yemek bizim favorimizdi. Çünkü mantar ile yapılmış. Mantarın için tatlı kırmızı soğan, tereyağı ve az kaşar peyniri var. Hepsini çiğden fırına ve vir tavaya koyuyorlar, üzerine az sıvı yağ dolaştırıyorlar ve kendi suyu ile pişmesini bekliyorlar. Muhteşem bir tat!
Bunların her ikisi de evlerde büyük partiler verildiğinde kolayca hazırlanan lezzetli şeyler..ben de yemek listeme ekledim, artık evime hangi arkadaşım gelirde Kanarya Adaları yemeklerine şahit olur bilemeyeceğim.. :)
Paula ve Eli ile çok güzel sohbetler ettik ve çok eğlendik. Hani 2 konuşup 1 gülne insanlar vardır ya, işte bu gruba giriyorlar kendileri de.. :) Eee bu da bizim canımıza minnet, hep beraber bir söyledik 2 güldük.. :)))))
Hala, geçenlerde attıkları mailde, Kanarya Adaları'na gelin diye bizi çağırıyorlar ama Kanarya Adaları bizim ülkemizde hep bir espri konusudur bence. Hani "tatile nereye gidiyorsun bu yaz?" sorusuna, abartılı bir cevap vermek için kullanılan yerlerden biridir "şekerim, karar veremiyorum Kanarya Adaları'na mı gitsem, Hawaii'ye mi" şeklinde...bunu söyledim kızlara çok şaşırdılar. yok gelin abartılacak birşey yok-bakın biz de zengin falan değiliz dediler. Ama anlatamıyorsun ki, Euro-Türk lirası hassas dengesini kendilerine :)

Neyse, herşeye rağmen planlar içine "Kanarya Adaları'na gidilecek" şeklince not düşüldü..gidersek, ilk bu blogu okuyanlar öğrenecek, söz.. ;)Yorum yaz!
17/11/2008 - Cok Guzell Yaa...
Yazan sito
:)Benım ıcınde, hayatta yapmamız gereken seylerden biri.Emınım kı nekadar eglenmısınızdır ınsan bu yazıyı okuyunca bıle ortamın havasını anlayabılıyoo..En guzelıı gulmek,eglenmek,gerktıgı yerde hayatla dalga gecmek:)

Hiç yorum yok: