13 Ocak 2009 Salı

sosyal sorumluluk-2

Beykoz hayvan barınağı ile ilgili gelişmelere devam ediyorum.

Aradaşlarla birlikte çok hızlı bir şekilde projemiz üzerinden gittik ve barınağı iyileştirmenin 2 basamğı olduğuna karar verdik.

1. kısa vadeli yardım: bir önceki yazımda da yazdığım gibi ihtiyaç listesinin çok hızlı bir şekilde karşılanması. bunun için KESİNLİKLE para gerekiyor. biz de bu amaçla ilk önce yakın çevmize bize yardım edebileceğini umduğumuz kişilere, sonra da şirket içindeki arkadaşlarımıza bir bilgilendirici, proje detaylarını anlatan mail atacağız. kimin gönlünden ne koparsa deyip, yardımları bekleyeceğiz. sonra da acil olarak ne bekleniyorsa hemen onları karşılayıp, barınağa göndereceğiz. tabi tüm hesap şeffaf.
yapılanlar dekont, fotoğraflarla ve faturalarla yardım edenlere belgelendirilecek. bu konuda kimsenin aklında soru işareti kalsın istemiyoruz.

2.uzun vadeli yardım: amacımız geniş zamana yayarak, iyi bir plan yaparak bir süre sonra barınağın kendi kendini finanse edebilcek hale gelmesi. ayrıca gönüllü çalışan sayısını arttırmak, yani ilgiyi çekmek için, reklam ve spornsorluk alabilmek için web sayfasının iyileştirilmesi ilk yapacaklarımız arasında.
bu konuda barınaktaki sevgili esra hanım ve veteriner mehmet bey ile görüşeceğiz.

şimdi:
her yardıma açığız..büyük ihtimalle yarın şirket içine ve yakınlarımıza duyuruyu yapacağız, hesap nosunu vereceğiz.
maddi manevi her türlü yardıma açığız.

gelişmeleri buradan haber vermeye devam edeceğim..

Hiç yorum yok: