24 Mart 2009 Salı

karışık

aklımda yazmak için çok malzeme var ama sıraya sokup, her birinin tek yazı şeklinde yazacak çok zamanım yok...bu yüzden, bugünlerde kafayı taktıklarım ve/veya beğendiklerimi kısa kısa bu yazıda paylaşmak istiyorum...


no1. Türkiye 2009 seçim sorunsalı konulu karikatür.
by yiğit özgür..


no2. Cosby Show: çocukluğumuzdan kalma, ağzımı tekrar tadlandıran, tüm sezonlar dikkatle izlenirse çok iyi birer ebeveyn olma hakkında süper ipuçları veren muhteşem bir dizi...her aileye izletilmeli ülkemizde.. ;)

ayrıca bill cosby'i çok severim zaten ben. her akşam saat 19.30'da bu aileye takılıyoruz sevgilimle ve hem çok gülüyoruz hem de -kim bilir- belki geleceğe yatırım yapıyoruz ;)

süper bir bölümün, süper bir parçası için lütfen buraya tıklayınız. şarkı ray charles / "night is the right time"

no3. istediğiniz şarabı -yerli/yabancı- kapınıza kadar getiren bir şarap sitesi : http://www.onlinemahzen.com/
sitenin kendilerini ve yaptıkları işi tanıtan bölümünden bir parça:


"...Onlinemahzen.com adresini kullanarak; 375’den fazla çeşit şaraba en uygun fiyat garantisiyle ulaşabilir, farklı ülke şaraplarını karşılaştırabilir, yorumlarınızı şarap dostlarıyla paylaşabilirsiniz. ..."

no4. bugün luna gonderdi: hala izleyip izleyip gülüyorum.

burası

no5. Mine G Kırıkkanat'ın süper tespit bir yazısı. 6 şubat 2009 tarihli...

burası

no6. hamile tişörtleri-ister hediye ister kendiniz için, çok yaratıcı ve eğlenceli :)


burası

no7. blog dünyasına yeni katılan, yeni anne arkadaşım..burası

no8. umud'un kaleyi içten fethetmek için bizimle paylaştığı müthiş site :))
burası

no9. neyzen'den...

muhabir-- ne kadar içki içersiniz.
neyzen-- birinci dünya harbi boyunca 18 bin okka rakı, içtim
muhabir-- hehehe yok canım
neyzen-- gülmesene kardeşim hesap yaptık hesap

favorim ise: (biraz ayıp :)

turk milleti gariptir
her lafi kaldirmaz
i... dersin kizar da
s......n aldirmazno10.

bir kitap: Zihin Kullanma Klavuzu / John Taylor / Sistem Yayıncılık
arka kapak:

"Zihin nedir? Onu kendimiz için en iyi şekilde nasıl kullanabiliriz? Zihnimizde yolunda gitmeyen şeyler olduğunda hayatımız nasıl etkilenir?Zarif, güzel ve karmaşık yapıya sahip bir zihnimiz var. John Taylor zihnimizin nasıl çalıştığını, bizi nasıl algıladığını açıklıyor; onu tüm potansiyelleriyle kullanabilmek için zihnimizi nasıl geliştirebileceğimizi ve bu gelişimi nasıl sürekli kılacağımızı gösteriyor. John Taylor zihni hassas olduğu kadar karmaşık bir yapı olarak ele alıyor. Zihin Kullanma Kılavuzu’nda zihnin işleyiş prensibi, bilincin doğası, zihindeki dengeler bozulduğunda hayatımızda ortaya çıkabilecek sorunlar irdeleniyor. Bu kitabı okuyan herkes zihnin doğasını ve çalışma şeklini kavrayarak onu nasıl kullanacağına dair bir anlayış kazanacaktır. Zihin Kullanma Kılavuzu zihinlerini önemseyen, onu tanıyıp en doğru şekilde kullanmak isteyenler için kaleme alındı. Hepimiz zihnimizi farklı şekillerde kullanırız.Bu kitap zihnimizi doğru ve randımanlı kullanma konusunda kişisel deneyimlerimizin yanında bilimsel verilere dayanan bir temel oluşturuyor. Aynı zamanda zihnimizin daha iyi kullanımı sonucunda, yaşamlarımızı daha güzel kılmamıza yardım ediyor. "

no11. I Ching: Değişimler Kitabı: yıllarımız geçti o eski metinleri yorumlayacağız diye, artık bir süredir güncel metinli kitap kullanıma ve sorulara hazır ;)

-->Okunuşu "ay çing" olan I Ching, Uzakdoğu’da binlerce yıldır bir danışma kılavuzu olan, halen yaygın bir şekilde kullanılan bir felsefedir. Kelime anlamı ’ Değişimler Kitabı’dır. I Ching’in temelini Yin ve Yang oluşturur. Bu iki temel kuvvet, birbirine zıt ancak birbirini tamamlayan, içiçe olan ve dualiteyi temsil eden iki kuvvettir. Gece-gündüz, soğuk-sıcak, dişi-erkek gibi.Okunuşu i çing olan I Ching, Uzakdoğu’da binlerce yıldır bir danışma kılavuzu olan, halen yaygın bir şekilde kullanılan bir felsefedir. Kelime anlamı ’Değişimler Kitabı’dır. I Ching’in temelini Yin ve Yang oluşturur. Bu iki temel kuvvet, birbirine zıt ancak birbirini tamamlayan, içiçe olan ve dualiteyi temsil eden iki kuvvettir. Gece-gündüz, soğuk-sıcak, dişi-erkek gibi.

-->temelde 6 satırdan oluşur, 3 paranın sormak istenilen soruya iyice konsantrasyon olunup atılması ve puanlanmasıyla bir heksagram oluşturulur. her 3 satır bir kolon oluşturur ve bu iki kolonun tabloda kesiştiği yer, soru ile ilgili cevap ya da kehanettir.

2 yorum:

Gamze Şener dedi ki...

Teşekkürler,Kitap Okuma sitesine üye olmuş bulunmaktayım ,ilk defa sizden duydum çok iyi oldu,keyifli bir site olduğu belli.

nilo dedi ki...

no:1 çok gerçekci:)
no:2 küçükkken deli olurdum..
no:4 we dont quit, again again:D
no:7 annesinin kuzusu...
no:10 merak ediyorum