10 Ağustos 2011 Çarşamba

insanoğlunu anladığım gün, kafamı kırıcam zaten!

evet evet biliyoruz...
demeyin, tekrar tekrar izlemekte fayda var...
zaten videoda söylenen de bu :)

ve sakın saçma bir paradoksa girmeyin..'eee bu izlediğimiz de bir 'TV show' değil miii, bu da başka bi aldatmaca olamaz mııııı?' diye...akıllı olmak gerek, adam olmak gerek, azıcık algıları havalandırmak gerek, beynimizin gri kısmına iyi bakmak gerek değil mi?
akıllı kitleler olmak gerek..
hadi gerisini amcam anlatsın size, o daha iyi anlatıyor :)

not. bi video daha vardı, uzundu epey. ekonomi denilen şeyin nasıl yaratıldığı, aşağıdaki video mantığında insanları köleleştirdiğine hem bilimsel hem de detaylı dikkat çeken bir video idi. ama bulamıyorum...hatta kitabı da mı vardı neydi..neyse anlayan bulan varsa paylaşır mı?
hadi izleyin şimdi, sustum!

*****

http://www.hazirtv.com//21021-silinmeden-herkez-izlesin.html

olmadı buradan da izleyebilirsiniz.
3 yorum:

Wicked_Stardust dedi ki...

Zeitgeist belgeselin adı. Zaten bu video da Zeitgeist'ten. Bölüm bölüm gidiyor ya o. İlk bölüm din. Sonra para piyasası.

biberli dedi ki...

yok Zeitgeist'i biliyorum. başka bi video vardı...ama hala isminni hatırlayamıyorum..o da böle vuruşuydu. hatırladığım gün sizlerin de blogda izlediğiniz gün olacak :)

lunawar dedi ki...

aynı videoyu koydun madem, al sana aynı yorum:)
televizyonla ilgili herşey ne yazık ki son birkaç senedir Fahrenheit 451'i aratmaz nitelikte.. bütün korku senaryoları başımıza geliyor.. "televizyondakilerin gerçek kendi hayatlarımızın ise hayali olduğunu düşünmeye başladık".. eski karısına tecavüz eden adamları, amcasının karısıyla yatan yeğenleri, kan gövde hikayaleri, manikürlü köylü güzellerini gerçek hikayelermiş gibi prime time da çoluk çocuk izliyoruz da sonra da mahalle baskısından bahsediyoruz..
zeigeist'i baştan izleyiniz.. büyün bölümlerini..
sonra da başka bişi izlemeyiniz..